Úvodní stránka » Informace pro turisty » Historické památky

Historické památky

Ostrov u Karlových Varů

Město si zachovalo historické jádro, které bylo vyhlášeno v roce 1992 městskou památkovou zónou. Starý Ostrov poznamenalo sedm staletí historického vývoje. Naleznete zde románskou architekturu, gotiku, i renesanci.

Mezi historické památky města se řadí

  • areál zámku (dnes je zde Střední průmyslová škola)Ostrov v Krušných horách
  • zámecký park
  • areál bývalého kláštera známý jako Posvátný okrsek
  • Stará radnice
  • Staré náměstí s měšťanskými domy
  • Malé náměstí s farním kostelem sv. Mikuláše
  • kostel sv. Jakuba

Ostrov v Krušných horách

Ostrov v Krušných horách Ostrov v Krušných horách Ostrov v Krušných horách

Klášterní areál prošel nedávnou rekonstrukcí a skládá se z Piaristického kláštera, Pohřební kaple - tato osmiboká centrální stavba patří k architektonickým skvostům, kaple sv. Floriána, Einsiedelnská kaple - svou výjimečnou krásou přitahuje už zdálky pohledy návštěvníků, je kopií mariánské kaple ze švýcarského Einsiedelnu, kostel Zvěstování Panny Marie, menší kaple Bolestné Panny Marie, gloriet (altánek) a grota (umělá jeskyně). Součástí klášterního areálu je nyní také nově vystavěné Ekocentrum s více než dvěma stovkami zvířat.

Historické město Ostrov

lázeňské město Karlovy Vary -  mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Jako jeden z nejstarších je zařazen do kategorie A (tj. nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů) například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu.

Lázeňské město Karlovy Vary Pramen svoboda - Karlovy Vary Lázeňské město Karlovy Vary

Svatošské skály, Bečov nad Teplou - zámek, Oldříš - koňská farma, NPR Božídarské rašeliniště, Přírodní park Zlatý Kopec, Plešivec - rozhledna, Klínovec - rozhledna, Krušné hory hrad Loket, Bečov nad Teplou, přírodní parky v okolí Nejdku, Tisovský vrch (Pajndl), Božídarská rašeliniště, rašeliniště,Šindelová - torzo hutní pece, Tatrovice - přírodní zajímavost Suchá - koně, Nejdecký zámek, Černá věž na skalnatém čedičovém ostrohu,historické náměstí a museum, Křížová cesta, horská železnice s nejvyšším bodem v ČR (955 m.n.m.) z Nejdku do Perninku.

 

Pension EU ,  Jaromír Olejník, Dukelských hrdinů 1346 ,  36301 Ostrov +420 353 615 403, +420 777 945 248