Úvodní stránka » Turistika - informace

Turistika - informace

Ostrov

Ostrov v Krušných horáchMěsto Ostrov leží na úpatí Krušných hor mezi dvěma západočeskými lázeňskými městy – Karlovy Vary a Jáchymovem. Město si zachovalo historické jádro, které bylo vyhlášeno v roce 1992 městskou památkovou zónou. Starý Ostrov poznamenalo sedm staletí historického vývoje. Naleznete zde románskou architekturu, gotiku, i renesanci.

Mezi historické památky města se řadí – areál zámku (dnes je zde Střední průmyslová škola) a zámecký park, areál bývalého kláštera známý jako Posvátný okrsek, Stará radnice, Staré náměstí s měšťanskými domy, Malé náměstí s farním kostelem sv. Mikuláše, kostel sv. Jakuba

Ostrov v Krušných horách

Ostrov v Krušných horách Ostrov v Krušných horách Ostrov v Krušných horách

Klášterní areál prošel nedávnou rekonstrukcí a skládá se z Piaristického kláštera, Pohřební kaple - tato osmiboká centrální stavba patří k architektonickým skvostům, kaple sv. Floriána, Einsiedelnská kaple - svou výjimečnou krásou přitahuje už zdálky pohledy návštěvníků, je kopií mariánské kaple ze švýcarského Einsiedelnu, kostel Zvěstování Panny Marie, menší kaple Bolestné Panny Marie, gloriet (altánek) a grota (umělá jeskyně). Součástí klášterního areálu je nyní také nově vystavěné Ekocentrum s více než dvěma stovkami zvířat.

Svou polohou je Ostrov optimálním výchozím i cílovým bodem pro letní a zimní turistiku. V letních měsících je k dispozici pro návštěvníky města moderní koupaliště a několik hřišť s umělým povrchem, bowling, víceúčelové hřiště. Skály kolem města jsou lákadlem pro horolezce. V zimě máte možnost využít v blízkosti lyžařské areály na Božím Daru, Klínovci a Perninku.

KOUPÁNÍ

Ostrov koupaliště, Karlovy Vary (10km) – Rolava koupaliště, venkovní bazén s termální vodou u sanatoria Thermal, krytý bazén - Alžbětiny lázně, Jáchymov - AGRICOLA (6 km), Merklín - koupaliště (5 km), Tatrovice - zatopený lom (15 km), Potůčky - krytý bazén 25 m (20 km)

LYŽOVÁNÍ

Ostrov v Krušných horách - lyžování

Mariánská - lyžařský vlek (11 km), Nové Město -lyžařské vleky (12 km), Merklín - lyžařské vleky (15 km), Boží Dar - lyžařské středisko-skiareál (16 km), Klínovec - lyžařské středisko- skiareál(15 km)

VÝLETY

Ostrov v Krušných horách

Historické město Ostrov

lázeňské město Karlovy Vary -  mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Jako jeden z nejstarších je zařazen do kategorie A (tj. nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů) například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu.

Lázeňské město Karlovy Vary Pramen svoboda - Karlovy Vary Lázeňské město Karlovy Vary

Svatošské skály, Bečov nad Teplou - zámek, Oldříš - koňská farma, NPR Božídarské rašeliniště, Přírodní park Zlatý Kopec, Plešivec - rozhledna, Klínovec - rozhledna, Krušné hory hrad Loket, Bečov nad Teplou, přírodní parky v okolí Nejdku, Tisovský vrch (Pajndl), Božídarská rašeliniště, rašeliniště,Šindelová - torzo hutní pece, Tatrovice - přírodní zajímavost Suchá - koně, Nejdecký zámek, Černá věž na skalnatém čedičovém ostrohu,historické náměstí a museum, Křížová cesta, horská železnice s nejvyšším bodem v ČR (955 m.n.m.) z Nejdku do Perninku.

 

Nabídka ubytování v pensionu EU

Nabízíme ubytování v pensionu se samostatným vchodem, ve čtyřech pokojích.

Pensionu Krušných horách - chodba Pensionu Krušných horách - pokoj Pensionu Krušných horách - pokoj

Pensionu Krušných horách - Toalety Pensionu Krušných horách - Koupelna Pensionu Krušných horách - Koupelna

Informace o ceně ubytování

Cena: od 600,-Kč za osobu a noc,je možnost pronajmutí celého pensionu,

včetně sauny,vnitřní vířivky a posilovny  za 3000,-Kč/den

  • děti do 10let s 50% slevou děti do 3let v doprovodu dvou dospělých osob pobyt zdarma
  • přistýlka s 50% slevou
  • pro návštěvníky pensionu  je wi-fi připojení,parkování na vl.parkovišti,káva a čaj zdarma.

Pension EU ,  Jaromír Olejník, Dukelských hrdinů 1346 ,  36301 Ostrov +420 777 945 248 www.ubytovani-krusne-hory.eu/